Katė namuose – tai butybė, su kuria teks rasti bendrą kalbą, užmegzti artimą, pasitikėjimu pagrįstą ryšį…

Jei jau nusprendėte įsigyti kačiuką, pirmiausiai turite įsitikinti, ar nesate alergiški gyvūnams? Toliau pagalvokite, ką norite turėti šalia savęs –tiesiog keturkojį draugą, pripildantį jūsų namus šilumos ir jaukumo, ar norite įsigyti būsimų parodų žvaigždę?

Dar turite pagalvoti, ko daugiau norite- katės ar katino?

Patinų ir patelių būdas skiriasi toli gražu ne taip smarkiai kaip, kaip žmonės mano, nors apskritai katinai, tiek kastruoti tiek nekastruoti, ramesni už katytes. Tačiau daugumos veislių, taip pat ir britų katinų ir katyčių išvaizda labai skiriasi. Patinai žymiai stambesni ir kresnesni už pateles, jų galva masyvesnė o žandai kur kas didesni.

Dauguma žmonių mieliau renkasi visiškai mažytį kačiuką ir mano, kad vyresnis kačiukas nepripras prie naujos aplinkos, tačiau, reikia suprasti vieną-kuo ilgiau kačiukas būna su mama, tuo stipresnį imunitetą jis įgyja, o prie naujo šeimininko jis pripranta lygiai taip pat, kaip ir mažiukas kačiukas. Dar kai kurie žmonės mano, kad kačiukas panašus į tuščią popieriaus lapą, jį galima išdresiruoti kaip nori. Tačiau katės būdą iš dalies lemia genetiniai veiksniai, iš dalies mažumės aplinka ir veislininko elgesys su kačiuku. Ilgainiui naujo šeimininko pastangos gali duoti šiokių tokių vaisių, bet kačiuko būdas, kai jį nešatės namo, iš esmės jau yra susiformavęs.

Nei vienas veisėjas negali 100 % garantuoti, kad kačiukas užaugęs taps parodų žvaigžde, tačiau yra tam tikri reikalavimai, kurie apibūdina kaip turi atrodyti sveikas, atitinkantis britų trumpaplaukio standartą mažas kačiukas 🙂

Mažas, pliušinis meškiukas turi būti aktyvus, užapvalinta galvyte, nedidelėmis ausytėmis, trumpu kakliuku ir plačiai „įsodintomis“ akytėmis. Letenėlės turi būti trumpos ir storos. Trumpas tankus kailiukas. Kailis iš pažiūros turi būti sveikas,t.y., nepleiskanotas, neriebaluotas ir be abejo, be parazitų. Akytės turi būti žvitrios, ne ašaroti. Ausytės švarios, be išskyrų.